Peter Sagan – MSR 2017

MSR 2017 v cyklistike v Žiari n. Hr. – Peter Sagan – priebeh pretekov, mapa, výsledky, rozhovory

Peter Sagan – Vicemajster

25.júna 2017 sa konal v Žiari nad Hronom spoločný šampionát SR a ČR v cestnej cyklistike, na ktorých sa zúčastnil dvojnásobný majster sveta Peter Sagan. Jeho kariéru sledujem už od jeho prvých profi cestných pretekov na Paríž-Nice, čiže od roku 2010. Vtedy ako mladé ucho tam vyhral impozantným spôsobom 3. a 5. etapu. Z toho obdobia som našiel srandovný video zostrih pod názvom Deň s Petrom Saganom.

Rozhodol som sa sledovať a nafotiť vývoj pretekov z obce Lovčica-Trubín. Vyrazil som na bajku cez Prestavlky krížom po poľnej ceste do cieľovej dediny. Podľa prepočtu z výsledkov juniorov mal trvať 27 km okruh Žiar-Lovčica-J.Lehota-Kosorín-Slaská-Lutila-Žiar v priemere 40 minút. V prvom kole sa však zrodil rozhodujúci útok a tak som začiatok nestihol 🙂 Borci z čiech na čele so Štybarom, Černým, Vakočom a jediným slovákom Jurajom Saganom v úniku dali prvý okruh zhruba za 35 min.

O majstrovi SR sa tak rozhodlo prakticky už v prvom kole. Keďže za slovenské tímy v pelotóne nemal kto ťahať, slovenské preteky sa išli už len na parádu.  Bol som prekvapený, že po trati jazdili aj turisti (viď fotogaléria). Tempo v hlavnom pelotóne bolo čím ďalej pomalšie, a myslím že by nebol problém sa v pelotóne udržať aspoň jedno kolo aj trénovaným turistom. Žiaľ takáto je úroveň slovenskej cyklistiky, ktorú skritizoval po preteku aj Peter Sagan v rozhovore.

Aby sme sa nenudili, chodili sme so susedom medzi prejazdami do Lovčice na rezané. Pelotón išiel tak pomaly, že sme stihli otočiť aj dve kolá a vrátiť sa dosť nepríjemným stúpaním na hlavnú cestu.  Inak som zvedavý za koľko urobíme túto trasu na biku. Chce sa niekto pridať? Potom sa ide na rezané 🙂 Pitný režim je dôležitý. Na zdravie!